Çaykur

ALTINBAŞ ŞİMDİ ÇOK DAHA KOlAY

Yazar: Fatih ÜNAL Kategori: Çay Hakkında Eklenme Tarihi: 21.2.2016 15:26:06
Altınbaş, çayını hızlı ve pratik bir şekilde hazırlamak isteyenler için demlik ve bardak poşette.

Çaykur’un yüksek kalitedeki ürünü Altınbaş, çayını hızlı ve pratik bir şekilde hazırlamak isteyenler için demlik ve bardak poşette sunulmaya başlandı. Yeni ve pratik Altınbaşlar, demlik poşet yerine “kolay demlik”, bardak poşet yerine ise “kolay bardak” adlarıyla farklılığını ortaya koyuyor ve sektöre yepyeni bir soluk getiriyor.

 

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Altınbaş’ta büyük bir değişim başlamış ve ürün yenilenen ambalajıyla büyük beğeni toplamıştı. Ambalaj tasarımının yanı sıra farklı ambalaj formları ve lezzet çeşitlendirmeleriyle Altınbaş’ın ürün yelpazesinin genişleyeceğini de Çaylık dergisinde duyurmuştuk. Zengin ve yoğun aromasıyla çay gurmelerinin favori ürünü olan Altınbaş’taki bu değişim, yeni ürünlerle birlikte devam ediyor.

Bilindiği gibi, çayın en değerli üst yapraklarından ve tepe tomurcuğundan elde edilen çayın en yüksek oranda kullanıldığı Altınbaş; zengin, yoğun aromalı, dem kabiliyeti yüksek bir çay. Bu nedenle yoğun ve buruk çay tadından hoşlanan, gerçek çay tiryakileri Altınbaş’ı çok seviyor.

 

Hızlı ve Altınbaş

Peki, gündelik hayatın koşturmacası içinde kaliteden ödün vermeden pratik bir şekilde Altınbaş tadı yakalanabilir mi? işte piyasaya sürülecek olan yeni Altınbaş ürünleri bu sorunun yanıtını veriyor. Hazırlanması daha kolay olan Altınbaş “kolay demlik” ile demlik temizlemekle uğraşmak istemeyen ya da fazla vakti olmayanlar da bu özel lezzetin tadına varabilecek.

 

Poşet devri bitti

Altınbaş’ın yeni ürünleri “poşet” olarak anılan bu ürün gamının adını da değiştiriyor. Demlik poşet yerine “kolay demlik”, bardak poşet yerine “kolay bardak” isimlerini getiriyor. Çayın kalitesine vurgu yapan bu sınıflandırma, ürünün kalitesinden ödün verilmeden kolay hazırlamaya uygun hale getirildiğini vurguluyor.

 

Ambalaj dikkat çekiyor

Altınbaş'ın ağırbaşlı duruşu yeni ürünlerde de kendini belli ediyor. Çaykur ambalajlarıyla özdeşleşmiş, müşterimizin gözünün aradığı, vazgeçilemeyecek unsurlar Altınbaş’ın yeni “kolay" ambalajlarında da var. Bunların başında güven, uzmanlık ve sağlamlığı ifade eden Çaykur logosu geliyor. Geleneksel çay tüketme alışkanlıklarımıza paralel olarak yansıttığımız simgeler de paketteki yerinil koruyacak. “Kolay demlik” ve “kolay bardak” ambalajlarında Altınbaş’ın kendine has siyah rengi ürünün yoğun demini, altın rengi İse kaliteyi simgelemeye devam ediyor. Altınbaş kalitesini çok İyi yansıtan yeni ambalajlar raflarda kendi farklılığını ortaya koyuyor.

 

ÇAYKUR BLOG